Title Image
yapay zeka e ticaret

Yapay Zeka ve E-Ticaret

Chatbot

E-ticaret chatbotları ürünlerin stoklarını kontrol etme, diğer ürünlerle karşılaştırma, ödeme yapmayı kolaylaştırma gibi imkanlar sağlayarak alıcıların doğru ürünü bulmalarına yardımcı olur. Yapay zekaya dayalı çalışan bilgisayar yazılımlarıdır ve müşterilerle kişiselleştirilmiş bir şekilde sağlıklı iletişim kurmanızı sağlarlar.

Tavsiye Sistemi

Arama motorlarındaki yapay zeka algoritmaları, potansiyel müşterilerin yaptığı son aramaları baz alarak, aratılan ürünün önemli detaylarını kaydeder. Algoritmanın sonucuna göre, arama motoru tarayıcı için uygun öneriler oluşturur ve ürünlerin daha hızlı bulunmasına yardımcı olmak için kişisel gösterge panelinde bu önerileri listeler ve satın alma eylemine teşvik eder.

Görsel Algoritmalar

Eskiden kullanıcılar, gerçek hayatta ya da izledikleri bir videoda beğenip satın almak istedikleri bir ürünü nerede bulacaklarını bilemezdi. Bir süredir var olan görsel algılama teknolojisi, yapay zeka ile birleşerek gerçek gücünü ortaya koymaya başladı ve ürün bulmayı kolaylaştırdı.

Yapay zeka temelli görsel algılama teknolojisi ile akıllı telefondan çekilen bir fotoğraf ya da alınan bir ekran görüntüsü ile ürün hakkında bilgi alarak nerede satıldığını bulmak mümkün hale geliyor.

Depo Otomasyon Sistemi

E-perakende sektörünün olmazsa olmazlarından biri olan depo otomasyon sistemi, şirketin satış eğilimine karar vermesinde önemli bir rol oynamaktadır. Omnitro, tüm depo süreçlerini yönetebilmek için OPLOG’un sahip olduğu yapay zeka ve robotları kullanıyor. Bu sayede, hız, verimlilik ve ürünler için teslimat programlarını maksimum verimlilikle tamamlıyor.

Özetle, yapay zeka e-ticareti sınırlı sayıda şekillendirse de; e-ticarette yapay zeka kullanımının artması bekleniyor. Bu artış, istisnai beklentilerin belirlenmesine, daha iyi müşteri ilişkilerinin oluşturulmasına, satışların arttırılmasına ve kişiselleştirme ile gizlilik arasındaki boşluğun kapatılmasına olanak sağlayacaktır.

Siz en iyisi, bu konularda uzman bir partner olan Omnitro’ya gelin; gerisini hiç dert etmeyin. Biz her zaman en güncel teknolojilerle çalışıyor ve işinizi büyütmeniz için gereken tüm koşulları size sunuyoruz.

İlgini Çekebilecek Diğer Blog Yazıları