Title Image
satışları artırma

Satış Arttıran 4 Sihirli Kelime

Tüketici prensiplerine hitap etmek için yapılan davranışsal ekonomi, psikoloji ve nöro pazarlama alanındaki son çalışmalar sayesinde, dört kelime gün yüzüne çıkarak etkilerini açıkça gösterdi. Bu kelimeler tüketicilerin bilinçaltını güçlü bir şekilde meşgul eder ve onlara satış yapma şansınızı ciddi oranda arttırır. Satın alma dönüşümlerinizi artırmak için bu 4 kelimeyi pazarlama metinlerinizde ve e-ticaret ürün açıklamalarınızda mutlaka kullanın. Ortaya çıkan farkı açıkça göreceksiniz.

Siz

Müşterileriniz doğrudan kendileriyle konuştuğunuzu hissetmek ister ve ‘siz’ kelimesi bunu diğer kelimelerden çok daha iyi yapar. Promosyonlar ve reklamlar doğrudan “bize” odaklandığında güçlü bir bilinçaltı bağlantısı oluşturulur

Tüm e-ticaret ürün açıklamalarınıza bir göz atın ve doğrudan potansiyel müşterilerinizi ele aldığınızdan ve sorunlara çözüm getirmeyi vurgulayan metinler oluşturduğunuzdan emin olun. Müşterilerinizle bağlantı kurmak ve potansiyel olarak satışları artırmak için “siz”, “sizin” ve benzeri formlarını kullanın.

Yeni

Yeni çıkan her iPhone modeli için “yeni teknolojiyle yeni bir tasarım” sloganı mutlaka kullanılıyor, üstelik bir öncekiyle aynı görünse bile işe yarıyor. Tüketiciler yeni olan her şeyle pozitif bir ilişkiye sahiptirler. Sürekli yeni bir araba, yeni kıyafetler ve en yeni teknolojiyi isterler. E-ticaret sitenizde sattığınız ürünlerde siz de, mümkün oldukça yeni vurgusu yapmalısınız.

Ücretsiz

“Ücretsiz” kelimesi sadece bir bedel değildir, güçlü bir duygusal tetikleyici ve irrasyonel bir heyecan kaynağıdır. Bu nedenle, e-ticaret mağazanızda belirli bir satın alma eşiğinin üstüne gönderim seçeneklerinizde ücretsiz kelimesini ve hizmetini kullanmayı mutlaka düşünün.

Garantili

Satın almaları garanti altına almak, kayıp olasılığını azaltır ve satışlarınıza büyük oranda pozitif etki gösterir. Müşterilerinize ‘Garantili’ sözcüğü ile güven duygusu aşılayın ve bu duyguyu kullanıcı deneyimleriyle pekiştiren bir pazarlama ve operasyon stratejisi yürütün.

Bu kelimelerin kullanımına dikkat etmek, sizi işinizde bir adım daha öne taşıyabilir ancak sürekli başarılı olabilmek için işinizi beraber büyütebileceğiniz partnerlere ihtiyacınız var. Omnitro ile hedeflerinizi gerçekleştirmeye daha da çok yaklaşabilirsiniz.

İlgini Çekebilecek Diğer Blog Yazıları