Title Image

E-Ticarette Satış Yapamama Nedenleri

 

Bu yazımızda e-ticaret mağazanızda satış gerçekleştirememe nedenlerinize değineceğiz. Eğer siz de e-ticaret sitenizde neden satış yapamadığınızı düşünüyorsanız bu önerilerimizi mutlaka dikkate alın! Düşük bütçelerle bir e-ticaret mağazası açmak dünya genelinde oldukça kolay, buna bağlı olarak sayıları da oldukça fazla. Ancak, e-ticaret mağazası sahibinin yaptığı kritik hatalardan kaynaklanan satış gerçekleştirememe durumu da oldukça fazla.

 

Anlık Pop-up’lar

Anlık satışları gösteren pop-up’lar sadece büyük bir mağazaysanız veya yüksek hacimli satışlarınız varsa inandırıcı olabilir. Küçük bir e-ticaret mağazasında ise kurmaya çalıştığınız güveni sarsabilir.

 

Opt-Ins

Bir ürün araştırırken e-ticaret sitenize gelen potansiyel bir müşteriye daha üyelik kaydı oluşturmadan sayfaya girer girmez bir Opt-ins formu gösterirseniz, satış deneyimini olumlu çizgiden olumsuz ve her an terk edilebilir konuma çekmiş olursunuz.

 

Erken İndirimler

Müşterileri satın almaya ikna etmek için tasarlanmış indirim kodları veya kuponlar, e-ticaret sitenizin pazarlama planında ciddi bir yere sahip olabilir ama bu pop-up’ların zamanlaması doğru ayarlanmalıdır ki satışa dönüştürme işlemi gerçekleşebilsin.

E-ticaret sitenizin müşteri yolculuğunda, müşterilerinizi indirim ya da kampanyalardan haberdar etmek için acele etmeyin ve doğru zamanı belirleyin.

 

İletişim Bilgisi Eksikliği

Çoğu mağaza iletişim bilgilerini bulmayı kolaylaştırmıyor ve bu müşteriler için önemli bir sorun. Mutlaka fiziksel adresinizi ve telefon numaranızı müşterileriniz için ulaşılabilir kılın.

 

Tutarsız Fiyat Politikası

Fiyatın ve para biriminin her zaman net bir şekilde görünür olmasını sağlayın. Zemin ile kontrast oluşturacak net bir tasarımda fiyatlandırmayı oluşturun.

 

Kötü Mobil Uyum

Çevrimiçi mağazanız mobil cihazlarda gezinmeyi ve satın almayı zorlaştırıyorsa, müşterileriniz rahatsız olacaktır. Bu nedenden dolayı müşterilerinizi rakiplerinize kaptırabilirsiniz.

“Hakkımızda” Bölümünün Abartılı Olması

Satış yapamayan bazı e-ticaret mağazalarının, gerçek yargılardan uzak bir ‘Hakkımızda’ sayfası vardır. “tutkulu”, “inanılmaz” veya “dünyayı kurtaracağız” gibi abartılı ifadeler ve kelimelerle doludur. Bu tutumdan kaçınarak realist yargılarda bulunun. Bu şekilde, müşterilerinizin gözüne girmeniz kolaylaşır.

 

Kötü Teslimat ve Kargo Hizmeti

Unutmamalısınız ki, çevrimiçi alışverişin tercih edilmesinin temel sebebi zaman kaybının en aza indirilmesidir. Ürünü, müşterilerinize hızlı ve sorunsuz bir şekilde teslim etmelisiniz. E-ticaret sitelerinde satış gerçekleştirme deneyimini mükemmelleştiren en önemli detay teslimat ve kargo hizmeti kalitesidir. Eğer e-ticaret sitenizde bu denli karmaşık ve hayati bir görevi yerine getiremiyor ve müşterilerinizi mutsuz ediyorsanız e-ticaret sitenizin satış yapmamasının altındaki neden bu olabilir. Bu sorunu alanında deneyimli ve müşterileriyle ilgili bir lojistik partneriyle çalışarak çözebilirsiniz. Omnitro, teslimat ve kargo süreçlerinde gözünüzü arkada bırakmaz. Siz yalnızca satışa odaklanın, gerisini Omnitro’nun gücüne bırakın!

 

 

 

 

İlgini Çekebilecek Diğer Blog Yazıları