Title Image

E-Ticaret Sitelerinin Hakkımızda Sayfası Nasıl Olmalı?

Her e-ticaret sitesinin “hakkımızda” sayfasına ihtiyacı vardır. Bu sayede, ziyaretçileriniz şirketinizle tanışır ve sizi daha yakından tanıma şansına sahip olur. Etkili bir “Hakkımızda” sayfası için birkaç kelime asla yeterli olmayacaktır. İçeriğinde resimler, videolar, özgeçmiş ve deneyimleriniz gibi yeterliliğinizi gösteren birtakım materyaller kesinlikle bulunmalıdır. Sizi anlatan bu sayfa, sitenize gelen en yüksek trafiği almayacak olsa da, bu sayfayı görüntüleyenler sizinle çalışmak için istekli ve sorularına cevap arayan kullanıcılar olacağı için; sayfanıza önem göstermeniz önemlidir. 

E-ticaret sitenizin “Hakkımızda” sayfasını oluştururken aşağıdaki maddeleri göz ardı etmediğinizden mutlaka emin olun.

Kim Olduğunuzu Anlatın

Müşterileriniz tam olarak kiminle çalıştıklarını bilmek isteyeceklerdir. Özellikle daha küçük yerlerde kurulmuş internet mağazaları için konum ve adres bilgisini eklemeniz müşterilerinizin işini kolaylaştıracaktır.

Misyonunuzu Anlatın

Bazı şirketler kişisel ihtiyaçlara hitap ederken, bazıları da daha uygun fiyatlara ürünler vaat eder. Eğer misyonunuz gereği özel üretim parçaları da satışa sunuyorsanız bunu da açıklamaya ve hakkımızda sayfanıza eklemeyi unutmayın.

Kiminle Çalışıyorsunuz?

Kendinizi karşı tarafa daha iyi yansıtmak, şeffaflığınızı göstermek amacıyla çalışanlarınıza ve şirketinize ait gerçek fotoğraflar ekleyin. Müşterileriniz bu fotoğrafları başka birçok şirketin sitesinde görmüş olabilir. Bu sebeple, idarecilerden yeni başlayanlara kadar tüm çalışanları kendi kişisel çalışma alanlarında fotoğraflayabilir ve sayfanıza ekleyebilirsiniz.

Kimleri Destekliyorsunuz?

Müşterileriniz başkalarına yardım etmek için paranızı nasıl harcadığınızı bilmek isteyecektir. Bazı müşteriler şirketin ne kadar iyi amaçlar uğrunda çalıştığını bildiğinde, şirkete daha çok sempati duyup daha çok alışveriş yapmak isteyebilir.

Ödüllerinizi Gösterin

Adınızı duyurmanızda yardımcı olan olayları ve aldığınız ödülleri listeleyin. Resmi logonuzu ve dijital sertifikalarınızı da eklemeyi kesinlikle unutmayın.

Yalan Reklam Yapmayın

“Hakkımızda” sayfanız, müşterilerle sağlam irtibat kurup kuramayacağınızı doğrudan etkiler. Sayfanızı kişiselleştirmek ve renk katmak, sayfanızı alışveriş tecrübenizin önemli bir parçası yapar. Bu sayfa, ürünlerinizi pazarlamanız için bir alan değildir. Beraber çalıştığınız partnerleriniz, iş ortaklarınız, müşterileriniz, referanslarınız bu sayfayı daha da zenginleştirebilir. Omnitro’nun yer aldığı sayfanın ise çok daha güven vereceğine emin olabilirsiniz. 🙂

İlgini Çekebilecek Diğer Blog Yazıları