Title Image

E-Ticaret Satışlarını Arttırmak (Part2)

E-ticaret sitenizdeki satışları arttırmak için kullanabileceğiniz önerileri konu aldığımız blog yazımızın ikinci bölümüne hoş geldiniz.

Segmentasyon Kullanın

E-ticaret sitenizden alışveriş yapan müşterilerinizi gerçek zamanlı olarak kanallar arasında bölümlere ayırarak, müşterilerinize ait bilgileri ölçeklenebilir bir biçimde işlevsel hale getirin.

Tutku Ortamı Yaratın!

Mevcut müşterilerinizin ortalama sipariş tutarlarını ve internet sitenize giriş sıklığını arttırmaya çalışın.

Müşterilerinizin Kim Olduğunu Öğrenin

Müşterilerinizi gerçekten anlamaya çalışın. Bu, müşterilerinizle daha fazla iletişim kurmakla başlar. Bunu yapabilirseniz, satış gerçekleştirme ihtimalinizi arttırabilirsiniz. Müşterinizi anladığınızda, daha iyi reklamlar yaratabilir, sevdikleri ürünleri piyasaya sürebilir ve neredeyse onların akıllarını okuyabilirsiniz.

Az Maliyet Yüksek Verim

Müşteri hizmetleri teknolojisine yatırım yapın. Birçok e-ticaret müşterisi, bir müşteri hizmetleri yetkilisi ile iletişime geçebildiklerinde ve iletişimin sonunda sorunlarına çözüm bulunduğunda kendilerini daha memnun hissedecek ve memnuniyetlerinin sonucunda gelecekte sitenizden alışveriş yapma eğilimleri artacaktır.

Pazarlamaya ve Kaliteli İçeriğe Güvenin

Hedef kitlenizin işlerinde veya yaşamlarının diğer yönlerinde daha verimli ve etkili olmasına yardımcı olacak içeriği sağlayarak kendinizi sektörünüzde bir düşünce lideri olarak konumlandırın. Bu içerik politikasıyla pazarlama stratejinizi bütünleştirin.

Temel Site Hatalarını Ortadan Kaldırın

Müşterilerin pek çoğunun artık alışveriş yapmadan önce İnternet üzerinde o ürün veya hizmetle ilgili araştırmalar yaptıkları bilinen bir gerçek. Bir e-ticaret mağazası ile işinizi aynı zamanda dijital dünyaya taşıyarak sadece daha fazla insana ulaşmaz, aynı zamanda pek çok müşteride güven duygusu da yaratırsınız. Ancak bunu yaparken rakiplerinizden geride kalmamalı ve sitenizdeki temel hataları azaltmaya çalışmak durumundasınız.

Bu konulara odaklanırken bir de e-ticaret lojistiği süreçlerini düşünerek vakit ve nakit kaybetmeyin. Omnitro ile çalışın, işinizi büyütmeye bir adım daha yaklaşın.

İlgini Çekebilecek Diğer Blog Yazıları