Title Image

E-Ticaret Önerileri

E-Ticaret önerileri kapsamında yapılan bir ankete göre E-ticaret’e yeni başlayanların çoğu Amazon, Alibaba, Flipkart gibi güçlü markalar yüzünden başarısız oluyor. E-Ticaret önerilerini ve ipuçlarını araştırmaya başlamadan, eğer bu dişli rakipleri yenmek istiyorsanız ve e-ticaret fırsatlarını lehinize çevirmeyi hedefliyorsanız bu 5 hatayı yapmaktan kesinlikle kaçınmalısınız.

Sizi E-Ticaret Önerileri ile başarıya veya başarısızlığa sürükleyen kişiler veya firmalar ile yola çıkmadan önce, ürün çeşitliliği, satış yapılabilecek ürünleri bulmak ve e ticaret sitelerinde ürün satmak satmak, arama motoru optimizasyonunun sürekliliği ve diğer önemli e-ticaret hatalarını bu yazımızda derledik.

 

E-Ticaret Önerileri

E-Ticaret’te Başarıya veya Başarısızlığa Neden Olan Kritik Hatalar Nelerdir? E-Ticarette başarılı olmanın yolları aslında zor değildir. Başarılı bir e-ticaret yönetimi buradaki 6 kurala uyum sağladıktan sonra mümkün olabilir.

 

1 – E-Ticaret Sitenizi Ziyaret Eden Mobil Kullanıcıları Yok Saymak

Özellikle hazır E-Ticaret paketlerinde karşılaşılan e ticaret zorluklarından en önemlisi kabul edilen responsive (mobil uyumluluk) sorununun oldukça yıkıcı sonuçları olabilmektedir. E-ticaret siteniz mobil kullanıcılar için uygun değilse dönüşüm oranlarınızın %50’sini kaybetme riskiyle karşı karşıyasınız demektir. Masaüstü ile kıyaslandığında, e-ticaret sitelerinde akıllı telefon dönüşüm oranlarının %64 daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Son zamanlarda kullanıcılar web sitelerine girerken tablet ya da akıllı telefonları daha çok tercih ediyor ve online alışverişlerini de bu yollarla yapıyorlar.

 

2 – E-Ticaret Sitenizin Teknik SEO Hataları

Teknik SEO Problemleri web sitenizin performansını ve arama motorlarındaki sırasını düşürür. Genel web siteleri ve e-ticaret siteleri daha teknik sorunlara sahip olsa da, gözden geçirilmesi gereken en önemli E-Ticaret SEO Hataları şunlardır;

 • Kötü planlanmış site navigasyonu
 • Ürün sayfasını ve içeriğini aynı yapmak
 • Website URL’lerinin zayıf biçimlendirilmesi
 • 301 ve 302 yönlendirmesinin ve canonical etiketinin düzgün kullanımı
 • Ölü linkler ya da 404 sayfaları
 • iFrames ve Flash kullanımı
 • Websitesinin indirme hızı
 • Web sitesi indeksleme problemleri

 

Müşteri deneyimi, dönüşüm optimizasyonu sorunları ve e-ticaret sitelerinde dikkat edilecek hususlar;

 • Yapı veri işaretlemesi, incelemeler ve derecelendirmeler
 • Düşük kalite ürün fotoğrafları
 • Ürün tanımlaması olmayan ürünler
 • Kargo ve Teslimat bilgisinin olmaması
 • Eylem çağrılarını kullanmamak
 • E Ticaret sitenizde yanlış fiyatlandırma yapmak
 • E ticaret sitelerinde bulunması gereken hukuki metinleri oluşturmamak

 

“Hayat Kurtaran E-Ticaret Taktikleri ve Önerileri”

E-Ticaret sitelerinde ürün satmak veya kendi e-ticaret sitenizde ürün satışı yapmayı planlıyorsanız e ticaret geliştirme, e ticaret güvenlik sorunlarına dikkat etmelisiniz.
 
E-Ticaret önerilerinin 4 en kritik maddesini hemen uygulamaya başlayın:
 

3 – E-Ticaret Uyumlu Olmayan Hosting ve Platform Seçimi

E-ticaret siteniz için yanlış bir platform seçmek ise kendinizi felakete sürüklemek demektir.

İşletmeniz için e-ticaret platformu seçerken, birçok şeyi göz önünde bulundurmalısınız.

 • Hardware ve software sınırlandırmalarının kontrolü
 • Mobil ticaret için uygun olan ödeme metodları neler?
 • Online mağazanızın üzerinde ne kadar kontrolünüz var?
 • E-ticaret sitenizi tasarlayacağınız zaman tüm özellikleri gözden geçirmelisiniz.

BigCommerce, Magento, WooCommerce, Shopify gibi e-ticaret platformları ve SEO uyumlu e-ticaret yazılımı önerisi bu konuda sizin için yararlı bir seçim olabilir.

 

4 – Karışık E-Ticaret Ödeme Süreci

Müşteri deneyimini geliştirip dönüşümü arttırmak istiyorsanız, karmaşık ödeme sürecinden kaçınmanız gerekir. Müşterinin istenmeyen bilgileri girmemesi için gereksiz olan adımları eleyin. Bu sayede müşterileriniz satın alma işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilir. E-mail ya da telefon numarasıyla üye olma seçeneği sağlayarak ve gerekli teslimat bilgilerini isteyerek ödeme sürecini kısa ve öz hale getirebilirsiniz.

 

5 – E-Ticaret Sitenizde Hakkımızda ve İletişim Sayfalarının Eksikliği

Doğru bilgi kaynağı ve müşteri desteği için hakkımızda ve bizimle iletişime geçin sayfası olmazsa olmazlardan biridir. İletişim numaranızı ve işletmenin diğer bilgilerini web sitenizin en alt kısmına kesinlikle ekleyin. Ayrıca sosyal medya hesaplarınızı da sitenizde göstermeyi unutmayın.

 

6 – Kötü E-Ticaret Müşteri Hizmetleri

Yapılan bir araştırmaya göre işletmeler kötü müşteri hizmetleri servisi sebebiyle 75 milyon dolar kaybediyor. Müşteriler e-mail ya da telefon yoluyla zorlanmadan sorunlarını anında çözüme ulaştırmak isteyeceklerdir. Bu sebeple her e-ticaret işletmesinin etkili bir müşteri hizmetleri servisine ihtiyacı vardır.

 

 1. E-ticaret dünyasında yeni misiniz? Sizce E Ticaret yapmak zor mu? E-Ticaret işletmeciliği konusunda bilgi arıyor ve markanız için yeni bir online e-ticaret mağazası mı yaratmak istiyorsunuz?
 2. Omnitro kullandığınızda, müşterilerin en çok sıkıntı yaşadığı konulardan olan “e-ticaret lojistik süreci” ile ilgili sorunları ortadan kaldırır ve rahat bir nefes alırsınız.

 

Doğru olduğuna inanılan e-ticaret yanlışlarından kurtulmak için vakit kaybetmeyin. Omnitro’yu hemen kullanmaya başlayın.