Title Image

En İyi E-Ticaret Platformu ve Yazılımını Seçmek

E-Ticaret siteniz için bir web geliştiricisiyle de çalışabilirsiniz ancak maliyetlerin yüksek olması büyüme hızınızı etkileyebilir. Geliştirilmiş, hazır bir e-ticaret platformunu tercih etmeniz size hem zaman hem de para konusunda fayda sağlayacaktır.

Bu yazımızda, en iyi e-ticaret yazılımı, en iyi e-ticaret paketleri ve işletmeniz için en iyi e-ticaret platformunu seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli bilgilere değineceğiz.

En İyi E-Ticaret Yazılımı Paketleri Web Sitesi Kriterleri:

Ücretlendirme ve E-Ticaret Ödeme Seçenekleri

Hemen hemen tüm platformların ücretlendirme şekli dünya genelinde aylık iken Türkiye’de yıllık olarak alınmaktadır. Alınan platform türüne bağlı olarak maliyetler değişebilir. (Sunucu Masrafı, Eklentiler vs.) Platformla ilişkili işlem ücretlerini de düşünmelisiniz. Daha ucuz bir fiyat uğruna, ihtiyaç duyacağınız şeylerden fedakarlık etmeyin.

En iyi sonucu elde etmek için her bir platformun artı ve eksilerini tartmaya çalışın. Ayrıca, müşterilerinizin nasıl ödeme yapacaklarını da düşünmelisiniz. Bazı platformlar üçüncü taraf satıcılarla (Payu, İpara ve İyzico gibi) ödeme yapma olanağı sunmazken, bazıları entegrasyona uyumludur.

E-Ticaret Platformunuzun Entegrasyonları

E-Ticaret altyapısı sağlayıcılarına bakarken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer faktör, entegrasyon ve eklentileridir. Shopify gibi platformlarda işinizi yürütmeniz için birçok araç bulunur. İşletmenizin ihtiyaçları, sizin için uygun olan eklentilere karar verirken belirleyici olacaktır. Farklı platformlara bakarken, hangi araçlara ihtiyaç duyacağınızı enine boyuna düşünün ve ihtiyaç duyacağınız şeylerden fedakarlık etmeyin.

E-Ticaret Platformunun SEO Uyumluluğu

SEO uyumlu bir platform ararken göz önüne alınması gereken bazı noktalar şunlardır:

  • Web sitenize bir blog ekleme olanağı
  • SEO dostu URL yapısı
  • Mobil uyumluluk
  • Sayfa ve site hızı
  • Benzersiz başlık ve sayfa açıklamaları

E-Ticarete Uyumlu Mobil Tasarıma Sahip Yazılımlar

Mobil kullanılabilirlik e-ticaret için çok önemlidir. Her aygıttan ve tarayıcıdan erişilebilir ve kullanılabilir bir mobil web sitesinde dönüşümler daha da iyi olacaktır. Aramaların yaklaşık %60’ının mobil cihazlardan yapıldığını biliyor muydunuz? Giyim odaklı e-ticaret siteleri için ise bu oran %80 civarında.

E-Ticaret Platformunuzun Güvenlik & SSL Ayrıcalıkları

Günümüzdeki e-ticaret yazılımlarının çoğu standart olarak sağlam bir güvenlik altyapısına sahip olmakla birlikte, altyapınızın müşterileriniz için güvenli satışı (HTTPS / SSL’i) desteklediğinden kesinlikle emin olmalısınız.

İlgini Çekebilecek Diğer Blog Yazıları